gcc 4.3.0 - en to nl translation catalogue (898 entries)

en: <anonymous>
nl: <anoniem>

en: ' ' flag
nl: ' ' vlag

en: the ' ' printf flag
nl: de ' ' printf-vlag

en: '+' flag
nl: '+' vlag

en: the '+' printf flag
nl: de '+' printf-vlag

en: '#' flag
nl: '#' vlag

en: the '#' printf flag
nl: de '#' printf-vlag

en: '0' flag
nl: '0' vlag

en: the '0' printf flag
nl: de '0' printf-vlag

en: '-' flag
nl: '-' vlag

en: the '-' printf flag
nl: de '-' printf-vlag

en: ''' flag
nl: ''' vlag

en: the ''' printf flag
nl: de ''' printf-vlag

en: 'I' flag
nl: 'I' vlag

en: the 'I' printf flag
nl: de 'I' printf-vlag

en: field width
nl: veldbreedte

en: field width in printf format
nl: veldbreedte in printf-formaat

en: precision
nl: precisie

en: precision in printf format
nl: precisie in printf-formaat

en: length modifier
nl: lengte-modifier

en: length modifier in printf format
nl: lengte-modifier in printf-formaat

en: 'q' flag
nl: 'q' vlag

en: the 'q' diagnostic flag
nl: de 'q' diagnose-vlag

en: assignment suppression
nl: toewijzingsonderdrukking

en: the assignment suppression scanf feature
nl: de scanf toewijzingsonderdrukking mogelijkheid

en: 'a' flag
nl: 'a' vlag

en: the 'a' scanf flag
nl: de 'a' scanf-vlag

en: 'm' flag
nl: 'm' vlag

en: the 'm' scanf flag
nl: de 'm' scanf-vlag

en: field width in scanf format
nl: veldbreedte in scanf-formaat

en: length modifier in scanf format
nl: lengte-modifier in scanf-formaat

en: the ''' scanf flag
nl: de ''' scanf-vlag

en: the 'I' scanf flag
nl: de 'I' scanf-vlag

en: '_' flag
nl: '_' vlag

en: the '_' strftime flag
nl: de '_' strftime-vlag

en: the '-' strftime flag
nl: de '-' strftime-vlag

en: the '0' strftime flag
nl: de '0' strftime-vlag

en: '^' flag
nl: '^' vlag

en: the '^' strftime flag
nl: de '^' strftime-vlag

en: the '#' strftime flag
nl: de '#' strftime-vlag

en: field width in strftime format
nl: veldbreedte in strftime-formaat

en: the 'E' strftime modifier
nl: de 'E' strftime-modifier

en: the 'O' strftime modifier
nl: de 'O' strftime-modifier

en: the 'O' modifier
nl: de 'O' modifier

en: fill character
nl: opvulkarakter

en: fill character in strfmon format
nl: opvulkarakter in strfmon-formaat

en: the '^' strfmon flag
nl: de '^' strfmon-vlag

en: the '+' strfmon flag
nl: de '+' strfmon-vlag

en: '(' flag
nl: '(' vlag

en: the '(' strfmon flag
nl: de '(' strfmon-vlag

en: '!' flag
nl: '!' vlag

en: the '!' strfmon flag
nl: de '!' strfmon-vlag

en: the '-' strfmon flag
nl: de '-' strfmon-vlag

en: field width in strfmon format
nl: veldbreedte in strfmon-formaat

en: left precision
nl: linkse precisie

en: left precision in strfmon format
nl: linkse precisie in strfmon-formaat

en: right precision
nl: rechtse precisie

en: right precision in strfmon format
nl: rechtse precisie in strfmon-formaat

en: length modifier in strfmon format
nl: lengte-modifier in strfmon-formaat

en: field precision
nl: veldprecisie

en: ignoring duplicate directory "%s"
nl: dubbele folder "%s" wordt genegeerd

en:   as it is a non-system directory that duplicates a system directory
nl:   omdat het een niet-systeemfolder is die reeds als systeemfolder wordt gebruikt

en: ignoring nonexistent directory "%s"
nl: onbestaande folder "%s" wordt genegeerd

en: #include "..." search starts here:
nl: Zoektocht voor #include "..." begint hier:

en: #include <...> search starts here:
nl: Zoektocht voor #include <...> begint hier:

en: End of search list.
nl: Einde van opzoekingslijst.

en: <built-in>
nl: <ingebouwd>

en: <command-line>
nl: <commandolijn>

en: initializer element is not constant
nl: beginwaarde-element is niet constant

en: array initialized from parenthesized string constant
nl: array heeft stringconstante tussen haakjes als beginwaarde

en: char-array initialized from wide string
nl: char-array heeft wide string als beginwaarde

en: wchar_t-array initialized from non-wide string
nl: wchar_t-array heeft geen wide string als beginwaarde

en: initializer-string for array of chars is too long
nl: beginwaarde-string voor array van chars is te lang

en: array of inappropriate type initialized from string constant
nl: array van ongeschikt type heeft stringconstante als beginwaarde

note: ??? This should not be an error when inlining calls to unprototyped functions.
en: invalid use of non-lvalue array
nl: ongeldig gebruik van array die geen lvalue is

en: array initialized from non-constant array expression
nl: array krijgt niet-constante array-expressie als beginwaarde

en: initializer element is not computable at load time
nl: beginwaarde-element kan niet berekend worden tijdens het laden

note: Although C99 is unclear about whether incomplete arrays of VLAs themselves count as VLAs, it does not make sense to permit them to be initialized given that ordinary VLAs may not be initialized.
en: variable-sized object may not be initialized
nl: object van variabele lengte mag geen beginwaarde krijgen

en: invalid initializer
nl: ongeldige beginwaarde

en: extra brace group at end of initializer
nl: extra accolade-groep aan einde van beginwaarde

en: missing braces around initializer
nl: accolades ontbreken rond beginwaarde

en: braces around scalar initializer
nl: accolades rond scalaire beginwaarde

en: initialization of flexible array member in a nested context
nl: initialisatie van flexibel array-lid in een geneste context

en: initialization of a flexible array member
nl: initialisatie van flexibel array-lid

en: missing initializer
nl: beginwaarde ontbreekt

en: empty scalar initializer
nl: lege scalaire beginwaarde

en: extra elements in scalar initializer
nl: extra elementen in scalaire beginwaarde

en: array index in non-array initializer
nl: array-index in beginwaarde van niet-array

en: field name not in record or union initializer
nl: veldnaam in beginwaarde van iets anders dan record of union

en: array index in initializer not of integer type
nl: array-index in beginwaarde is niet van een integer type

en: nonconstant array index in initializer
nl: niet-constante array-index in beginwaarde

en: array index in initializer exceeds array bounds
nl: array-index in beginwaarde overschrijdt de grenzen van de array

en: empty index range in initializer
nl: leeg indexbereik in beginwaarde

en: array index range in initializer exceeds array bounds
nl: array-indexbereik in beginwaarde overschrijdt de grenzen van de array

en: initialized field with side-effects overwritten
nl: geïnitialiseerd veld met neveneffecten wordt overschreven

en: initialized field overwritten
nl: geïnitialiseerd veld wordt overschreven

en: excess elements in char array initializer
nl: overtollige elementen in beginwaarde van char array

en: excess elements in struct initializer
nl: overtollige elementen in beginwaarde van struct

en: non-static initialization of a flexible array member
nl: niet-statische initialisatie van flexibel array-lid

en: excess elements in union initializer
nl: overtollige elementen in beginwaarde van union

en: excess elements in array initializer
nl: overtollige elementen in beginwaarde van array

en: excess elements in vector initializer
nl: overtollige elementen in beginwaarde van vector

en: excess elements in scalar initializer
nl: overtollige elementen in beginwaarde van scalair

en: return not followed by barrier
nl: return niet gevolgd door barrière

en: function body not available
nl: functielichaam niet beschikbaar

en: redefined extern inline functions are not considered for inlining
nl: functies die als extern inline geherdefinieerd zijn, worden niet als kandidaat voor inlining beschouwd

en: function not considered for inlining
nl: functie wordt niet als kandidaat voor inlining beschouwd

en: function not inlinable
nl: functie kan niet inline gemaakt worden

en: mismatched arguments
nl: slechte combinatie van argumenten

en: internal gcc abort in %s, at %s:%d
nl: interne afbreking van gcc in %s, op %s:%d

en: no arguments
nl: geen argumenten

en: collect2 version %s
nl: collect2 versie %s

en: %d constructor(s) found
nl: %d constructor(s) gevonden

en: %d destructor(s)  found
nl: %d destructor(s) gevonden

en: %d frame table(s) found
nl: %d frame-tabel(len) gevonden

en: can't get program status
nl: kan programmastatus niet ophalen

en: could not open response file %s
nl: kan antwoordbestand %s niet openen

en: could not write to response file %s
nl: kan niet schrijven naar antwoordbestand %s

en: could not close response file %s
nl: kan antwoordbestand %s niet sluiten

en: [cannot find %s]
nl: [kan %s niet vinden]

en: cannot find '%s'
nl: kan '%s' niet vinden

en: pex_init failed
nl: pex_init mislukt

en: [Leaving %s]
nl: [%s wordt verlaten]

en: 
    write_c_file - output name is %s, prefix is %s
nl: 
    write_c_file - uitvoernaam is %s, prefix is %s

en: cannot find 'nm'
nl: kan 'nm' niet vinden

en: can't open nm output
nl: kan uitvoer van nm niet openen

en: init function found in object %s
nl: init-functie gevonden in object %s

en: fini function found in object %s
nl: fini-functie gevonden in object %s

en: can't open ldd output
nl: kan uitvoer van ldd niet openen

en: 
    ldd output with constructors/destructors.
nl: 
    uitvoer van ldd met constructors/destructors.

en: dynamic dependency %s not found
nl: dynamische dependency %s niet gevonden

en: unable to open dynamic dependency '%s'
nl: kan dynamische dependency '%s' niet openen

en: %s: not a COFF file
nl: %s: geen COFF-bestand

en: %s: cannot open as COFF file
nl: %s: kan niet openen als COFF-bestand

en: library lib%s not found
nl: library lib%s niet gevonden

en: too many input files
nl: te veel invoerbestanden

en: %s:%d: confused by earlier errors, bailing out
nl: %s:%d: in de war door de voorgaande fouten, ik stop ermee

en: compilation terminated due to -Wfatal-errors.
nl: compilatie beëindigd ten gevolge van -Wfatal-errors.

en: Internal compiler error: Error reporting routines re-entered.
nl: Interne compilerfout: De foutrapporteringsroutines werden opnieuw uitgevoerd.

en: negative insn length
nl: negatieve insn-lengte

en: could not split insn
nl: kon insn niet splitsen

en: invalid 'asm':
nl: ongeldige 'asm':

en: unterminated assembly dialect alternative
nl: onbeëindigd alternatief assembly-dialect

en: operand number missing after %%-letter
nl: operandnummer ontbreekt na %%-letter

en: operand number out of range
nl: operandnummer buiten bereik

en: invalid %%-code
nl: ongeldige %%-code

en: '%%l' operand isn't a label
nl: operand van '%%l' is geen label

note: We can't handle floating point constants; PRINT_OPERAND must handle them. We can't handle floating point constants; PRINT_OPERAND must handle them.
en: floating constant misused
nl: floating-point constante verkeerd gebruikt

en: invalid expression as operand
nl: ongeldige expressie als operand

en: Using built-in specs.
nl: Ingebouwde specs worden gebruikt.

en: Reading specs from %s
nl: Specs worden gelezen vanuit %s

en: spec file has no spec for linking
nl: specbestand heeft geen spec voor het linken

en: system path '%s' is not absolute
nl: systeempad '%s' is niet absoluut

en: -pipe not supported
nl: -pipe wordt niet ondersteund

en: failed to get exit status
nl: kon exit-status niet ophalen

en: failed to get process times
nl: kon procestijden niet ophalen

en: Usage: %s [options] file...
nl: Gebruik: %s [opties] bestand...

en: Options:
nl: Opties:

en: '-%c' option must have argument
nl: de '-%c' moet een argument hebben

en: couldn't run '%s': %s
nl: kon '%s' niet uitvoeren: %s

en: (C)
nl: ©

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
nl: Dit is vrije software; zie de broncode voor kopieercondities.  Er is GEEN
    garantie; zelfs niet voor VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID voor een bepaald
    doel.

en: argument to '-Xlinker' is missing
nl: het argument van '-Xlinker' ontbreekt

en: argument to '-Xpreprocessor' is missing
nl: het argument van '-Xpreprocessor' ontbreekt

en: argument to '-Xassembler' is missing
nl: het argument van '-Xassembler' ontbreekt

en: argument to '-l' is missing
nl: het argument van '-l' ontbreekt

en: argument to '-specs' is missing
nl: het argument van '-specs' ontbreekt

en: argument to '-specs=' is missing
nl: het argument van '-specs=' ontbreekt

en: argument to '-B' is missing
nl: het argument van '-B' ontbreekt

en: argument to '-x' is missing
nl: het argument van '-x' ontbreekt

en: argument to '-%s' is missing
nl: het argument van '-%s' ontbreekt

en: spec '%s' has invalid '%%0%c'
nl: spec '%s' heeft een ongeldige '%%0%c'

en: could not open temporary response file %s
nl: kon tijdelijk antwoordbestand %s niet openen

en: could not write to temporary response file %s
nl: kon niet schrijven naar tijdelijk antwoordbestand %s

en: could not close temporary response file %s
nl: kon tijdelijk antwoordbestand %s niet sluiten

en: spec '%s' has invalid '%%W%c
nl: spec '%s' heeft een ongeldige '%%W%c'

en: spec '%s' has invalid '%%x%c'
nl: spec '%s' heeft een ongeldige '%%x%c'

en: unknown spec function '%s'
nl: onbekende spec-functie '%s'

en: error in args to spec function '%s'
nl: fout in argumenten voor spec-functie '%s'

en: malformed spec function name
nl: misvormde naam van spec-functie

note: )
en: no arguments for spec function
nl: geen argumenten voor spec-functie

en: gcc version %s %s
nl: gcc versie %s %s

en: gcc driver version %s %sexecuting gcc version %s
nl: gcc stuurprogramma versie %s %svoert gcc versie %s uit

en: no input files
nl: geen invoerbestanden

en: spec '%s' is invalid
nl: spec '%s' is ongeldig

en: multilib spec '%s' is invalid
nl: multilib spec '%s' is ongeldig

en: multilib exclusions '%s' is invalid
nl: multilib exclusions '%s' is ongeldig

en: multilib select '%s' is invalid
nl: multilib select '%s' in ongeldig

en: multilib exclusion '%s' is invalid
nl: multilib exclusion '%s' is ongeldig

en: invalid version number `%s'
nl: ongeldig versienummer `%s'

en: too few arguments to %%:version-compare
nl: te weinig argumenten voor %%:version-compare

en: too many arguments to %%:version-compare
nl: te veel argumenten voor %%:version-compare

en: unknown operator '%s' in %%:version-compare
nl: onbekende operator '%s' in %%:version-compare

en: Usage: gcov [OPTION]... SOURCEFILE...
nl: Gebruik: gcov [OPTIE]... BRONBESTAND...

en: This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or 
    FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
nl: Dit is vrije software; zie de broncode voor kopieervoorwaarden.
    Er is GEEN garantie; zelfs niet van VERKOOPBAARHEID of
    GESCHIKTHEID VOOR ENIG DOEL.

en: %s:no functions found
nl: %s:geen functies gevonden

en: %s:creating '%s'
nl: %s:'%s' wordt aangemaakt

en: %s:error writing output file '%s'
nl: %s:fout bij schrijven van uitvoerbestand '%s'

en: %s:could not open output file '%s'
nl: %s:kon uitvoerbestand '%s' niet openen

en: %s:cannot open graph file
nl: %s:kan graphbestand niet openen

en: %s:not a gcov graph file
nl: %s:geen gcov graphbestand

en: %s:version '%.4s', prefer '%.4s'
nl: %s:versie '%.4s', verkies '%.4s'

en: %s:corrupted
nl: %s:corrupt

en: %s:cannot open data file, assuming not executed
nl: %s:kan gegevensbestand niet openen; code zal niet uitgevoerd zijn

en: %s:not a gcov data file
nl: %s:geen gcov gegevensbestand

en: %s:version '%.4s', prefer version '%.4s'
nl: %s:versie '%.4s', verkies versie '%.4s'

en: %s:unknown function '%u'
nl: %s:Onbekende functie '%u'

en: Lines executed:%s of %d
nl: Uitgevoerde lijnen:%s van %d

en: No executable lines
nl: Geen uitvoerbare lijnen

en: Branches executed:%s of %d
nl: Uitgevoerde aftakkingen:%s van %d

en: Taken at least once:%s of %d
nl: Minstens één keer uitgevoerd:%s van %d

en: No branches
nl: Geen aftakkingen

en: Calls executed:%s of %d
nl: Uitgevoerde calls:%s van %d

en: No calls
nl: Geen calls

en: %s:no lines for '%s'
nl: %s:geen lijnen voor '%s'

en: call   %2d returned %s
nl: call   %2d kwam %s terug

en: call   %2d never executed
nl: call   %2d nooit uitgevoerd

en: unconditional %2d taken %s
nl: onvoorwaardelijke tak %2d werd %s genomen

en: unconditional %2d never executed
nl: onvoorwaardelijke tak %2d werd nooit uitgevoerd

en: %s:cannot open source file
nl: %s:kan bronbestand niet openen

en: GCSE disabled
nl: GCSE uitgeschakeld

en: jump bypassing disabled
nl: jump bypassing uitgeschakeld

note: Opening quotation mark.
en: `
nl: ‘

note: Closing quotation mark.
en: '
nl: ’

en: --param large-function-growth limit reached
nl: limiet van --param large-function-growth bereikt

en: --param large-stack-frame-growth limit reached
nl: limiet van --param large-stack-frame-growth bereikt

en: function not inline candidate
nl: functie is geen kandidaat om inline gemaakt te worden

en: --param max-inline-insns-single limit reached
nl: limiet van --param max-inline-insns-single bereikt

en: --param max-inline-insns-auto limit reached
nl: limiet van --param max-inline-insns-auto bereikt

en: recursive inlining
nl: recursieve inlining

en: --param inline-unit-growth limit reached
nl: limiet van --param inline-unit-growth bereikt

en: At top level:
nl: Op bovenste niveau:

en: In member function %qs
nl: In memberfunctie %qs

en: In function %qs
nl: In functie %qs

en:     inlined from %qs at %s:%d:%d
nl:     inline gemaakt vanuit %qs op %s:%d:%d

en:     inlined from %qs at %s:%d
nl:     inline gemaakt vanuit %qs op %s:%d

en:     inlined from %qs
nl:     inline gemaakt vanuit %qs

note: What to print when a switch has no documentation.
en: This switch lacks documentation
nl: Deze optie heeft geen documentatie

en: [enabled]
nl: [ingeschakeld]

en: [disabled]
nl: [uitgeschakeld]

en: The following options are target specific
nl: De volgende opties zijn afhankelijk van het doelsysteem

en: The following options control compiler warning messages
nl: De volgende opties beheren waarschuwingsboodschappen van de compiler

en: The following options control optimizations
nl: De volgende opties beheren optimalisaties

en: The following options are language-independent
nl: De volgende opties zijn taalafhankelijk

en: The --param option recognizes the following as parameters
nl: De --param optie herkent de volgende parameters

en: The following options are specific to the language
nl: De volgende opties enkel van toepassing voor de taal

en: The following options are supported by the language
nl: De volgende opties worden ondersteund door de taal

en: The following options are not documented
nl: De volgende opties zijn niet gedocumenteerd

en: The following options are language-related
nl: De volgende opties hebben iets met een taal te maken

en: %s: error writing file '%s': %s
nl: %s: fout bij schrijven van bestand '%s': %s

en: %s: warning: no read access for file '%s'
nl: %s: waarschuwing: geen leestoegang voor bestand '%s'

en: %s: warning: no write access for file '%s'
nl: %s: waarschuwing: geen schrijftoegang voor bestand '%s'

en: %s: warning: no write access for dir containing '%s'
nl: %s: waarschuwing: geen schrijftoegang voor de directory die bestand '%s' bevat

note: Catch cases like /.. where we try to backup to a point above the absolute root of the logical file system.
en: %s: invalid file name: %s
nl: %s: ongeldige bestandsnaam: %s

en: %s:%d: declaration of function '%s' takes different forms
nl: %s:%d: declaratie of function '%s' neemt verschillende vormen aan

en: %s: wait: %s
nl: %s: fout bij wachten op proces: %s

en: %s: can't read aux info file '%s': %s
nl: %s: kan aux-infobestand '%s' niet lezen: %s

en: %s: can't get status of aux info file '%s': %s
nl: %s: kan status van aux-infobestand '%s' niet opvragen: %s

en: %s: can't open aux info file '%s' for reading: %s
nl: %s: kan aux-infobestand '%s' niet openen voor lezen: %s

en: %s: error reading aux info file '%s': %s
nl: %s: fout bij lezen van aux-infobestand '%s': %s

en: %s: error closing aux info file '%s': %s
nl: %s: fout bij sluiten van aux-infobestand '%s': %s

en: %s: can't delete aux info file '%s': %s
nl: %s: kan aux-infobestand '%s' niet verwijderen: %s

en: %s: can't delete file '%s': %s
nl: %s: kan bestand '%s' niet verwijderen: %s

en: %s: warning: can't rename file '%s' to '%s': %s
nl: %s: waarschuwing: kan naam van bestand '%s' niet wijzigen in '%s': %s

en: %s: declaration of function '%s' not converted
nl: %s: declaratie van functie '%s' niet omgezet

en: %s: warning: too many parameter lists in declaration of '%s'
nl: %s: waarschuwing: te veel parameterlijsten in declaratie van '%s'

en: 
    %s: warning: too few parameter lists in declaration of '%s'
nl: 
    %s: waarschuwing: te weinig parameterlijsten in declaratie van '%s'

en: %s: local declaration for function '%s' not inserted
nl: %s: geen locale declaratie ingevoegd voor functie '%s'

en: %s: global declarations for file '%s' not inserted
nl: %s: geen globale declaraties ingevoegd voor bestand '%s'

en: %s: definition of function '%s' not converted
nl: %s: definitie van functie '%s' niet omgezet

en: %s: found definition of '%s' at %s(%d)
nl: %s: definitie van '%s' gevonden op %s(%d)

en: %s: converting file '%s'
nl: %s: bestand '%s' wordt omgezet

en: %s: can't get status for file '%s': %s
nl: %s: kan status van bestand '%s' niet ophalen: %s

en: %s: can't open file '%s' for reading: %s
nl: %s: kan bestand '%s' niet openen om te lezen: %s

en: 
    %s: error reading input file '%s': %s
nl: 
    %s: fout bij lezen van invoerbestand '%s': %s

en: %s: can't create/open clean file '%s': %s
nl: %s: kan het "clean" bestand '%s' niet aanmaken/openen: %s

en: %s: can't link file '%s' to '%s': %s
nl: %s: kan geen link leggen van bestand '%s' naar '%s': %s

en: %s: can't create/open output file '%s': %s
nl: %s: kan uitvoerbestand '%s' niet aanmaken/openen: %s

en: %s: can't change mode of file '%s': %s
nl: %s: kan modus van bestand '%s' niet wijzigen: %s

en: this is the insn:
nl: dit is de insn:

en: unrecognizable insn:
nl: onherkenbare insn:

note: Print total time.
en:  TOTAL                 :
nl:  TOTAAL                :

en: collect: reading %s
nl: collect: %s wordt gelezen

en: collect: recompiling %s
nl: collect: %s wordt opnieuw gecompileerd

en: collect: tweaking %s in %s
nl: collect: er wordt aan %s geprutst in %s

en: unrecoverable error
nl: onherstelbare fout

en: %s%s%s %sversion %s (%s)
    %s	compiled by GNU C version %s,
nl: %s%s%s %sversie %s (%s)
    %s	gecompileerd door GNU C versie %s,

en: %s%s%s %sversion %s (%s) compiled by CC,
nl: %s%s%s %sversie %s (%s) gecompileerd door CC,

en: GMP version %s, MPFR version %s.
nl: GMP versie %s, MPFR versie %s.

en: %s%swarning: %s header version %s differs from library version %s.
nl: %s%slet op: %s headerversie %s verschilt van bibliotheekversie %s.

en: %s%sGGC heuristics: --param ggc-min-expand=%d --param ggc-min-heapsize=%d
nl: %s%sGGC heuristieken: --param ggc-min-expand=%d --param ggc-min-heapsize=%d

en: options passed:
nl: meegegeven opties:

en: options enabled:
nl: ingeschakelde opties:

note: The remainder are real diagnostic types.
en: fatal error:
nl: fatale fout:

en: internal compiler error:
nl: interne compilerfout:

en: error:
nl: fout:

en: warning:
nl: let op:

en: invalid %%H value
nl: ongeldige waarde voor %%H

en: invalid %%J value
nl: ongeldige waarde voor %%J

en: invalid %%r value
nl: ongeldige waarde voor %%r

en: invalid %%R value
nl: ongeldige waarde voor %%R

en: invalid %%N value
nl: ongeldige waarde voor %%N

en: invalid %%P value
nl: ongeldige waarde voor %%P

en: invalid %%h value
nl: ongeldige waarde voor %%h

en: invalid %%L value
nl: ongeldige waarde voor %%L

en: invalid %%m value
nl: ongeldige waarde voor %%m

en: invalid %%M value
nl: ongeldige waarde voor %%M

en: invalid %%U value
nl: ongeldige waarde voor %%U

en: invalid %%s value
nl: ongeldige waarde voor %%s

en: invalid %%C value
nl: ongeldige waarde voor %%C

en: invalid %%E value
nl: ongeldige waarde voor %%E

en: unknown relocation unspec
nl: onbekende 'unspec' relocatie

en: invalid %%xn code
nl: ongeldige code voor %%xn

en: invalid operand to %%R code
nl: ongeldige operand voor %%R-code

en: invalid operand to %%H/%%L code
nl: ongeldige operand voor %%H/%%L-code

en: invalid operand to %%U code
nl: ongeldige operand voor %%U-code

en: invalid operand to %%V code
nl: ongeldige operand voor %%V-code

note: Unknown flag. Undocumented flag.
en: invalid operand output code
nl: ongeldige code voor operanduitvoer

en: predicated Thumb instruction
nl: Thumb-instructie met predicaat

en: predicated instruction in conditional sequence
nl: instructie met predicaat in voorwaardelijke sequentie

en: invalid shift operand
nl: ongeldige shift-operand

en: invalid operand for code '%c'
nl: ongeldige operand voor code '%c'

en: instruction never executed
nl: instructie wordt nooit uitgevoerd

en: missing operand
nl: operand ontbreekt

en: internal compiler error.  Bad address:
nl: interne compilerfout.  Slecht adres:

en: internal compiler error.  Unknown mode:
nl: interne compilerfout.  Onbekende modus:

en: invalid insn:
nl: ongeldige insn:

en: unknown move insn:
nl: onbekende move-insn:

en: internal compiler error.  Incorrect shift:
nl: interne compilerfout.  Verkeerde shift:

en: invalid %%j value
nl: ongeldige waarde voor %%j

en: invalid const_double operand
nl: ongeldige const_double operand

en: invalid operand for 'b' modifier
nl: ongeldige operand voor 'b' modifier

en: invalid operand for 'o' modifier
nl: ongeldige operand voor 'o' modifier

en: invalid operand for 'O' modifier
nl: ongeldige operand voor 'O' modifier

en: invalid operand for 'p' modifier
nl: ongeldige operand voor 'p' modifier

en: invalid operand for 'z' modifier
nl: ongeldige operand voor 'z' modifier

en: invalid operand for 'H' modifier
nl: ongeldige operand voor 'H' modifier

en: bad register
nl: slecht register

en: invalid operand for 'e' modifier
nl: ongeldige operand voor 'e' modifier

en: invalid operand for 'm' modifier
nl: ongeldige operand voor 'm' modifier

en: invalid operand for 'A' modifier
nl: ongeldige operand voor 'A' modifier

en: invalid operand for 'D' modifier
nl: ongeldige operand voor 'D' modifier

en: invalid operand for 'T' modifier
nl: ongeldige operand voor 'T' modifier

en: invalid operand modifier letter
nl: ongeldige letter gebruikt als operand-modifier

en: unexpected operand
nl: onverwachte operand

en: unrecognized address
nl: adres niet herkend

en: unrecognized supposed constant
nl: vermoedelijke constante niet herkend

en: fr30_print_operand: unrecognized %%p code
nl: fr30_print_operand: %%p-code niet herkend

en: fr30_print_operand: unrecognized %%b code
nl: fr30_print_operand: %%b-code niet herkend

en: fr30_print_operand: unrecognized %%B code
nl: fr30_print_operand: %%B-code niet herkend

en: fr30_print_operand: invalid operand to %%A code
nl: fr30_print_operand: ongeldige operand voor %%A-code

en: fr30_print_operand: invalid %%x code
nl: fr30_print_operand: ongeldige %%x-code

en: fr30_print_operand: invalid %%F code
nl: fr30_print_operand: ongeldige %%F-code

en: fr30_print_operand: unknown code
nl: fr30_print_operand: onbekende code

en: bad insn to frv_print_operand_address:
nl: slechte insn gegeven aan frv_print_operand_address:

en: bad register to frv_print_operand_memory_reference_reg:
nl: slecht register gegeven aan frv_print_operand_memory_reference_reg:

en: bad insn to frv_print_operand_memory_reference:
nl: slechte insn gegeven aan frv_print_memory_reference:

en: bad condition code
nl: slechte conditiecode

en: bad insn in frv_print_operand, bad const_double
nl: slechte insn in frv_print_operandm slechte const_double

en: bad insn to frv_print_operand, 'e' modifier:
nl: slechte insn in frv_print_operand, 'e' modifier:

en: bad insn to frv_print_operand, 'F' modifier:
nl: slechte insn in frv_print_operand, 'F' modifier:

en: bad insn to frv_print_operand, 'f' modifier:
nl: slechte insn in frv_print_operand, 'f' modifier:

en: bad insn to frv_print_operand, 'g' modifier:
nl: slechte insn in frv_print_operand, 'g' modifier:

en: bad insn to frv_print_operand, 'L' modifier:
nl: slechte insn in frv_print_operand, 'L' modifier:

en: bad insn to frv_print_operand, 'M/N' modifier:
nl: slechte insn in frv_print_operand, 'M/N' modifier:

en: bad insn to frv_print_operand, 'O' modifier:
nl: slechte insn in frv_print_operand, 'O' modifier:

en: bad insn to frv_print_operand, P modifier:
nl: slechte insn in frv_print_operand, P modifier:

en: bad insn in frv_print_operand, z case
nl: slechte insn in frv_print_operand, z-geval

en: bad insn in frv_print_operand, 0 case
nl: slechte insn in frv_print_operand, 0-geval

en: frv_print_operand: unknown code
nl: frv_print_operand: onbekende code

en: bad output_move_single operand
nl: ongeldige output_move_single operand

en: bad output_move_double operand
nl: ongeldige output_move_double operand

en: bad output_condmove_single operand
nl: ongeldige output_condmove_single operand

en: invalid UNSPEC as operand
nl: ongeldige UNSPEC als operand

en: operand is neither a constant nor a condition code, invalid operand code 'c'
nl: operand is noch een constante, noch een conditiecode ⇒ ongeldige operandcode 'c'

en: invalid operand code '%c'
nl: ongeldige operand voor '%c'

en: invalid constraints for operand
nl: ongeldige constraints voor operand

en: unknown insn mode
nl: onbekende insn-modus

en: ia64_print_operand: unknown code
nl: ia64_print_operand: onbekende code

en: invalid conversion from %<__fpreg%>
nl: ongeldige conversie van %<__fpreg%>

en: invalid conversion to %<__fpreg%>
nl: ongeldige conversie naar %<__fpreg%>

en: invalid operation on %<__fpreg%>
nl: ongeldige bewerking met %<__fpreg%>

en: invalid %%P operand
nl: ongeldige operand voor %%P

en: invalid %%p value
nl: ongeldige waarde voor %%p

en: invalid use of %%d, %%x, or %%X
nl: ongeldig gebruik van %%d, %%x, of %%X

en: invalid operand to %%s code
nl: ongeldige operand voor %%s-code

en: invalid operand to %%p code
nl: ongeldige operand voor %%p-code

en: bad insn for 'A'
nl: slechte insn voor 'A'

en: invalid operand to %%T/%%B code
nl: ongeldige operand voor %%T/%%B-code

en: invalid operand to %%N code
nl: ongeldige operand voor %%N-code

en: pre-increment address is not a register
nl: pre-increment adres is geen register

en: pre-decrement address is not a register
nl: pre-decrement adres is geen register

en: post-increment address is not a register
nl: post-increment adres is geen register

en: bad address
nl: slecht adres

note: !!!! SCz wrong here.
en: move insn not handled
nl: move insn niet opgevangen

en: invalid register in the move instruction
nl: ongeldig register in de move-instructie

en: invalid operand in the instruction
nl: ongeldige operand in de instructie

en: invalid register in the instruction
nl: ongeldig register in de instructie

en: operand 1 must be a hard register
nl: operand 1 moet een hard register zijn

en: invalid rotate insn
nl: ongeldige rotate insn

en: registers IX, IY and Z used in the same INSN
nl: registers IX, IY en Z gebruikt in dezelfde INSN

en: cannot do z-register replacement
nl: kan geen z-register vervanging uitvoeren

en: invalid Z register replacement for insn
nl: ongeldige Z-register vervanging voor insn

en: '%%%c' is not a valid operand prefix
nl: '%%%c' is geen geldige operand-prefix

en: invalid use of '%%%c'
nl: ongeldig gebruik van '%%%c'

en: MMIX Internal: This is not a constant:
nl: MMIX Intern: Dit is geen constante:

en: invalid %%K value
nl: ongeldige waarde voor %%K

en: invalid %%O value
nl: ongeldige waarde voor %%O

en: invalid %%q value
nl: ongeldige waarde voor %%q

en: AltiVec argument passed to unprototyped function
nl: AltiVec argument doorgegeven aan functie zonder prototype

en: cannot decompose address
nl: kan adres niet ontleden

en: invalid operand for code: '%c'
nl: ongeldige operand voor code: '%c'

en: invalid operand to %%R
nl: ongeldige operand voor %%R

en: invalid operand to %%S
nl: ongeldige operand voor %%N

en: created and used with different architectures / ABIs
nl: aangemaakt en gebruikt met verschillende architecturen / ABIs

en: created and used with different ABIs
nl: aangemaakt en gebruikt met verschillende ABIs

en: created and used with different endianness
nl: aangemaakt en gebruikt met verschillende "endianness"

en: invalid %%Y operand
nl: ongeldige operand voor %%Y

en: invalid %%A operand
nl: ongeldige operand voor %%A

en: invalid %%B operand
nl: ongeldige operand voor %%B

en: invalid %%c operand
nl: ongeldige operand voor %%c

en: invalid %%d operand
nl: ongeldige operand voor %%d

en: invalid %%f operand
nl: ongeldige operand voor %%f

en: invalid %%s operand
nl: ongeldige operand voor %%s

en: long long constant not a valid immediate operand
nl: een long long constante is geen geldige onmiddellijke operand

en: floating point constant not a valid immediate operand
nl: een floating-point constante is geen geldige onmiddellijke operand

en: 'B' operand is not constant
nl: 'B' operand is geen constante

en: 'o' operand is not constant
nl: 'o' operand is geen constante

en: const_double_split got a bad insn:
nl: const_double_split kreeg een slechte insn:

en: bad test
nl: slechte test

en: invalid %%D value
nl: ongeldige waarde voor %%D

en: invalid mask
nl: ongeldig masker

en: invalid %%x value
nl: ongeldige waarde voor %%x

en: invalid %%d value
nl: ongeldige waarde voor %%d

en: invalid %%t/%%b value
nl: ongeldige waarde voor %%t/%%b

en: invalid address
nl: ongeldig adres

en: no register in address
nl: geen register in adres

en: address offset not a constant
nl: adres-offset is geen constante

en: candidates are:
nl: kandidaten zijn:

en: candidate 1:
nl: kandidaat 1:

en: candidate 2:
nl: kandidaat 2:

en: candidates are: %+#D
nl: kandidaten zijn: %+#D

en: candidate is: %+#D
nl: kandidaat is: %+#D

en: argument to '%s' missing
nl: argument van '%s' ontbreekt

en: Arithmetic OK at %L
nl: Arithmetische OK op %L

en: Arithmetic overflow at %L
nl: Arithmetische overflow op %L

en: Arithmetic underflow at %L
nl: Arithmetische underflow op %L

en: Arithmetic NaN at %L
nl: Arithmetische NaN op %L

en: Division by zero at %L
nl: Deling door nul op %L

en: elemental binary operation
nl: elementaire binaire operatie

en: Arithmetic underflow converting %s to %s at %L
nl: Arithmetische underflow bij conversie van %s naar %s op %L

en: Division by zero converting %s to %s at %L
nl: Deling door nul bij conversie van %s naar %s op %L

en: Expected array subscript at %C
nl: Array subscript verwacht op %C

en: Expected array subscript stride at %C
nl: Array subscript-stap verwacht op %C

en: Invalid form of array reference at %C
nl: Ongeldige vorm van arrayverwijzing op %C

en: duplicated initializer
nl: herhaalde beginwaarde

en: Empty array constructor at %C is not allowed
nl: Lege array-constructor op %C is niet toegestaan

en: '%s' argument of '%s' intrinsic at %L must be a scalar
nl: '%s' argument voor intrinsic '%s' op %L moet een scalair zijn

en: '%s' argument of '%s' intrinsic at %L must be %s
nl: '%s' argument voor intrinsic '%s' op %L moet %s zijn

en: '%s' argument of '%s' intrinsic at %L must be a constant
nl: '%s' argument voor intrinsic '%s' op %L moet een constante zijn

en: Invalid kind for %s at %L
nl: Ongeldige soort voor %s op %L

en: '%s' argument of '%s' intrinsic at %L must be an array
nl: '%s' argument voor intrinsic '%s' op %L moet een array zijn

en: Intrinsic '%s' at %L must have at least two arguments
nl: Intrinsic '%s' op %L moet minstens twee argumenten hebben

en: Missing arguments to %s intrinsic at %L
nl: Ontbrekende argumenten voor intrinsic %s op %L

en: '%s' argument of '%s' intrinsic at %L must be less than rank %d
nl: '%s' argument voor intrinsic '%s' op %L moet kleiner dan rang %d zijn

en: Too many arguments to %s at %L
nl: Te veel argumenten voor %s op %L

en: Extension: re-initialization of '%s' at %L
nl: Extensie: herinitialisatie van '%s' op %L

en: PARAMETER at %L is missing an initializer
nl: beginwaarde ontbreekt in PARAMETER op %L

en: Function name '%s' not allowed at %C
nl: Functienaam '%s' niet toegestaan op %C

en: Initialization at %C isn't for a pointer variable
nl: Initialisatie op %C is niet voor een pointervariable

en: profiling not supported with -mg
nl: profileren wordt niet ondersteund wanneer -mg gebruikt wordt

en: SH2a does not support little-endian
nl: SH2a ondersteunt little-endian niet

en: -pg and -fomit-frame-pointer are incompatible
nl: -pg en -fomit-frame-pointer zijn niet compatibel

en: GCC does not support -C or -CC without -E
nl: GCC ondersteunt -C of -CC niet zonder -E

en: -E or -x required when input is from standard input
nl: -E of -x is nodig wanneer de invoer van standaardinvoer komt

en: may not use both -EB and -EL
nl: -EB en -EL mogen niet samen gebruikt worden

en: -mhard-float not supported
nl: -mhard-float wordt niet ondersteund

en: -msingle-float and -msoft-float cannot both be specified
nl: -msingle-float en -msoft-float kunnen niet samen gebruikt worden.

en: may not use both -m32 and -m64
nl: -m32 en -m64 mogen niet samen gebruikt worden

en: shared and mdll are not compatible
nl: -shared en -mdll zijn niet compatibel

en: -msoft-float and -mhard_float may not be used together
nl: -msoft-float en -mhard_float mogen niet samen gebruikt worden

en: -mbig-endian and -mlittle-endian may not be used together
nl: -mbig-endian en -mlittle-endian mogen niet samen gebruikt worden

en:  conflicting code gen style switches are used
nl:  conflicterende opties voor codegeneratie gebruikt

en: -c or -S required for Ada
nl: -c of -S is vereist voor Ada

en: does not support multilib
nl: ondersteunt geen multilib

en: Static linking is not supported.
nl: Statisch linken wordt niet ondersteund.

en: mno-cygwin and mno-win32 are not compatible
nl: -mno-cygwin en -mno-win32 zijn niet compatibel

en: -pg not supported on this platform
nl: -pg wordt op dit platform niet ondersteund

en: -p and -pp specified - pick one
nl: zowel -p als -pp opgegeven - kies één van de twee

en: -G and -static are mutually exclusive
nl: -G en -static sluiten elkaar uit

en: -fjni and -femit-class-files are incompatible
nl: -fini en -femit-class-files zijn niet compatibel

en: -fjni and -femit-class-file are incompatible
nl: -fini en -femit-class-file zijn niet compatibel

en: -femit-class-file should used along with -fsyntax-only
nl: -femit-class-file zou in combinatie met -fsyntax-only gebruikt moeten worden

en: Do not emit complex integer constants to read-only memory
nl: Plaats complexe integerconstantes niet in alleen-lezen geheugen

en: Emit direct branches to local functions
nl: Genereer directe aftakkingen naar locale functies

en: Do not inline integer division
nl: Maak deling van gehele getallen niet "inline"

en: Disable indexed addressing
nl: Schakel geïndexeerde adressering uit

en: Disallow direct calls to global functions
nl: Verbied rechtstreekse oproepen van globale functies

en: Function starts are aligned to this power of 2
nl: Startadressen van functies worden uiteglijnd op deze macht van 2

en: Jump targets are aligned to this power of 2
nl: Doeladressen van jumps worden uiteglijnd op deze macht van 2

en: Loop code aligned to this power of 2
nl: Luscode wordt uiteglijnd op deze macht van 2

en: Specify the name of the target floating point hardware/format
nl: Geef de naam op van hardware/formaat voor floating-point getallen op het doelplatform

en: Specify the register to be used for PIC addressing
nl: Geef het register op dat voor PIC-adressering gebruikt moet worden

en: Store function names in object code
nl: Sla functienamen op in objectcode

en: Use registers r2 and r5
nl: Gebruik registers r2 en r5

en: Do not use direct addressing mode for soft registers
nl: Gebruik geen directe adressering voor zachte registers

en: Issue warnings needed for strict compliance to the standard
nl: Geef waarschuwingen om stricte opvolging van de standaard te garanderen

en: Like -pedantic but issue them as errors
nl: Zoals -pedantic, maar beschouw problemen als fouten

en: Suppress warnings
nl: Onderdruk waarschuwingen

en: Conform to the ISO 1998 C++ standard
nl: Volg de ISO 1998 C++ standaard

en: Conform to the ISO 1990 C standard
nl: Volg de ISO 1990 C standaard

en: Conform to the ISO 1999 C standard
nl: Volg de ISO 1999 C standaard

en: Deprecated in favor of -std=c99
nl: Verouderd; gebruik liever -std=c99

en: Conform to the ISO 1998 C++ standard with GNU extensions
nl: Volg de ISO 1998 C++ standaard met GNU uitbreidingen

en: Conform to the ISO 1990 C standard with GNU extensions
nl: Volg de ISO 1990 C standaard met GNU uitbreidingen

en: Conform to the ISO 1999 C standard with GNU extensions
nl: Volg de ISO 1999 C standaard met GNU uitbreidingen

en: Deprecated in favor of -std=gnu99
nl: Verouderd; gebruik liever -std=gnu99

en: Conform to the ISO 1990 C standard as amended in 1994
nl: Volg de ISO 1990 C standaard zoals aangepast in 1994

en: Deprecated in favor of -std=iso9899:1999
nl: Verouderd; gebruik liever -std=iso9899:1999

en: Enable traditional preprocessing
nl: Schakel traditionele voorverwerking in

en: Do not predefine system-specific and GCC-specific macros
nl: Definieer geen systeem-specifieke of GCC-specifieke macros op voorhand

en: Enable verbose output
nl: Schakel uitgebreide boodschappen in

en: %qs attribute directive ignored
nl: attribuut-commando %qs wordt genegeerd

en: wrong number of arguments specified for %qs attribute
nl: verkeerd aantal argumenten opgegeven voor het %qs attribuut

en: %qs attribute does not apply to types
nl: het %qs attribuut heeft geen betekenis voor types

en: %qs attribute only applies to function types
nl: het %qs attribuut heeft enkel betekenis voor functie-types

en: offset outside bounds of constant string
nl: offset buiten de grenzen van een constante string

en: second argument to %<__builtin_prefetch%> must be a constant
nl: tweede argument voor %<__builtin_prefetch%> moet een constante zijn

en: invalid second argument to %<__builtin_prefetch%>; using zero
nl: ongeldig tweede argument voor %<__builtin_prefetch%>; zal nul gebruiken

en: third argument to %<__builtin_prefetch%> must be a constant
nl: derde argument voor %<__builtin_prefetch%> moet een constante zijn

en: invalid third argument to %<__builtin_prefetch%>; using zero
nl: ongeldig derde argument voor __builtin_prefetch; zal nul gebruiken

en: argument of %<__builtin_args_info%> must be constant
nl: argument voor %<__builtin_args_info%> moet een constante zijn

en: argument of %<__builtin_args_info%> out of range
nl: argument voor %<__builtin_args_info%> buiten bereik

en: missing argument in %<__builtin_args_info%>
nl: argument ontbreekt in %<__builtin_args_info%>

en: too few arguments to function %<va_start%>
nl: te weinig argumenten voor functie %<va_start%>

en: first argument to %<va_arg%> not of type %<va_list%>
nl: het eerste argument van %<va_arg%> is geen %<va_list%>

note: Unfortunately, this is merely undefined, rather than a constraint violation, so we cannot make this an error.  If this call is never executed, the program is still strictly conforming.
en: %qT is promoted to %qT when passed through %<...%>
nl: %qT wordt tot %qT gepromoveerd indien het via %<...%> wordt doorgegeven

en: (so you should pass %qT not %qT to %<va_arg%>)
nl: (dus U zou %qT, en niet %qT, moeten doorgeven aan %<va_arg%>)

note: We can, however, treat "undefined" any way we please. Call abort to encourage the user to fix the program.
en: if this code is reached, the program will abort
nl: indien deze code bereikt wordt, zal het programma afgebroken worden

en: invalid argument to %<__builtin_frame_address%>
nl: ongeldig argument voor %<__builtin_frame_address%>

en: invalid argument to %<__builtin_return_address%>
nl: ongeldig argument voor %<__builtin_return_address%>

en: unsupported argument to %<__builtin_frame_address%>
nl: niet-ondersteund argument voor %<__builtin_frame_address%>

en: unsupported argument to %<__builtin_return_address%>
nl: niet-ondersteund argument voor %<__builtin_return_address%>

en: %<__builtin_longjmp%> second argument must be 1
nl: tweede argument van %<__builtin_longjmp%> moet 1 zijn

en: target format does not support infinity
nl: doelformaat ondersteunt geen oneindige waarde

en: non-floating-point argument to function %qs
nl: niet-floating-point argument voor functie %qs

en: %<va_start%> used in function with fixed args
nl: %<va_start%> gebruikt in functie met vaste argumenten

note: Evidently an out of date version of <stdarg.h>; can't validate va_start's second argument, but can still work as intended.
en: %<__builtin_next_arg%> called without an argument
nl: %<__builtin_next_arg%> opgeroepen zonder argument

note: FIXME: Sometimes with the tree optimizers we can get the not the last argument even though the user used the last argument.  We just warn and set the arg to be the last argument so that we will get wrong-code because of it.
en: second parameter of %<va_start%> not last named argument
nl: de tweede parameter van %<va_start%> is niet het laatste benoemde argument

en: %qD is not defined outside of function scope
nl: %qD is niet gedefinieerd buiten een functie

note: Translators: The %d after 'ISO C' will be 90 or 99.  Do not separate the %d from the 'C'.  'ISO' should not be translated, but it may be moved after 'C%d' in languages where modifiers follow nouns.
en: string length %qd is greater than the length %qd ISO C%d compilers are required to support
nl: stringlengte %qd is groter dan %qd, de lengte die ISO C%d compilers moeten ondersteunen

en: overflow in constant expression
nl: overflow in constante expressie

en: integer overflow in expression
nl: integer overflow in expressie

en: floating point overflow in expression
nl: floating-point overflow in expressie

en: vector overflow in expression
nl: vector overflow in expressie

en: negative integer implicitly converted to unsigned type
nl: negatieve integer impliciet omgezet naar 'unsigned' type

en: large integer implicitly truncated to unsigned type
nl: grote integer impliciet afgekapt naar 'unsigned' type

en: overflow in implicit constant conversion
nl: overflow in impliciete omzetting van constante

en: case label does not reduce to an integer constant
nl: case-label valt niet te herleiden tot een integerconstante

en: case label value is less than minimum value for type
nl: waarde van case-label is kleiner dan de minimumwaarde van het type

en: case label value exceeds maximum value for type
nl: waarde van case-label is groter dan de maximumwaarde van het type

en: lower value in case label range less than minimum value for type
nl: beginwaarde in case-label bereik is kleiner dan de minimumwaarde van het type

en: upper value in case label range exceeds maximum value for type
nl: eindwaarde in case-label bereik is groter dan de maximumwaarde van het type

en: comparison is always false due to limited range of data type
nl: vergelijking is altijd vals omwille van het beperkte bereik van het datatype

en: comparison is always true due to limited range of data type
nl: vergelijking is altijd waar omwille van het beperkte bereik van het datatype

en: comparison of unsigned expression >= 0 is always true
nl: vergelijking van 'unsigned' expressie >= 0 is altijd waar

en: comparison of unsigned expression < 0 is always false
nl: vergelijking van 'unsigned' expressie < 0 is altijd vals

en: pointer of type %<void *%> used in arithmetic
nl: pointer van type %<void *%> gebruikt in rekensom

en: pointer to a function used in arithmetic
nl: pointer naar functie gebruikt in rekensom

en: pointer to member function used in arithmetic
nl: pointer naar lid-functie gebruikt in rekensom

en: suggest parentheses around assignment used as truth value
nl: gebruik liefst haakjes rond toewijzingen die als waarheid gebruikt worden

en: invalid use of %<restrict%>
nl: ongeldig gebruik van %<restrict%>

en: invalid application of %<sizeof%> to a function type
nl: ongeldige toepassing van %<sizeof%> op een functie-type

en: invalid application of %qs to a void type
nl: ongeldige toepasing van %qs op een void-type

en: invalid application of %qs to incomplete type %qT
nl: ongeldige toepassing van %qs op onvolledig type %qT

en: %<__alignof%> applied to a bit-field
nl: %<__alignof%> toegepast op bitveld

en: cannot disable built-in function %qs
nl: ingebouwde functie %qs kan niet uitgeschakeld worden

en: pointers are not permitted as case values
nl: pointers zijn niet toegestaan als case-waarden

en: range expressions in switch statements are non-standard
nl: het gebruik van bereik-expressies in switch statements is niet standaard

en: empty range specified
nl: leeg bereik opgegeven

en: duplicate (or overlapping) case value
nl: herhaalde (of overlappende) case-waarde

en: %Jthis is the first entry overlapping that value
nl: %Jdit is het eerste geval dat die waarde overlapt

en: duplicate case value
nl: herhaalde case-waarde

en: %Jpreviously used here
nl: %Jeerder hier gebruikt

en: multiple default labels in one switch
nl: meerdere default-labels in één switch

en: %Jthis is the first default label
nl: %Jdit is het eerste default-label

en: %Jcase value %qs not in enumerated type
nl: %Jcase-waarde %qs bestaat niet in het enumeratie-type

en: %Jcase value %qs not in enumerated type %qT
nl: %Jcase-waarde %qs bestaat niet in enumeratie-type %qT

en: %Henumeration value %qE not handled in switch
nl: %Henumeratiewaarde %qE wordt niet opgevangen in switch

en: taking the address of a label is non-standard
nl: het nemen van het adres van een label is niet standaard

en: unknown machine mode %qs
nl: onbekende machine-modus %qs

en: specifying vector types with __attribute__ ((mode)) is deprecated
nl: het aanduiden van vector-types via __attribute__ ((mode)) zal niet lang meer ondersteund worden

en: use __attribute__ ((vector_size)) instead
nl: gebruik ter vervanging __attribute__ ((vector_size))

en: unable to emulate %qs
nl: kan %qs niet nabootsen

en: invalid pointer mode %qs
nl: %qs is geen geldige pointer-modus

en: no data type for mode %qs
nl: geen datatype voor modus %qs

en: cannot use mode %qs for enumeral types
nl: kan %qs-modus niet gebruiken voor enumeratie-types

en: mode %qs applied to inappropriate type
nl: %qs-modus toegepast op ongeschikt type

en: %Jsection attribute cannot be specified for local variables
nl: %Jsectie-attribuut kan niet opgegeven worden voor lokale variabelen

en: %Jsection attributes are not supported for this target
nl: %Jsectie-attributen worden niet ondersteund voor dit doelsysteem

en: requested alignment is not a constant
nl: gevraagd alignment is geen constante

en: requested alignment is not a power of 2
nl: gevraagd alignment is geen macht van 2

en: requested alignment is too large
nl: gevraagd alignment is te groot

en: %qE attribute ignored on types
nl: het %qE attribuut wordt genegeerd voor types

en: %J%qE attribute applies only to functions
nl: %Jhet %qE attribuut is enkel van toepassing op functies

en: %Jcan%'t set %qE attribute after definition
nl: %Jkan het %qE attribuut niet instellen na een definitie

en: number of components of the vector not a power of two
nl: het aantal componenten van de vector is geen macht van twee

en: nonnull attribute without arguments on a non-prototype
nl: nonnull attribuut zonder argumenten gebruikt voor een niet-prototype

en: missing sentinel in function call
nl: sentinel ontbreekt in functie-oproep

en: null argument where non-null required (argument %lu)
nl: null argument waar een niet-null argument vereist is (argument %lu)

en: requested position is not an integer constant
nl: gevraagde positie is geen integerconstante

en: requested position is less than zero
nl: gevraagde positie is kleiner dan nul

en: %Hignoring return value of %qD, declared with attribute warn_unused_result
nl: %Hde returnwaarde van %qD, gedeclareerd met het %<warn_unused_result%> atribuut, wordt genegeerd

en: too few arguments to function %qE
nl: te weinig argumenten voor functie %qE

en: suggest parentheses around + or - inside shift
nl: gebruik liefst haakjes rond + of - binnen een shift

en: suggest parentheses around && within ||
nl: gebruik liefst haakjes rond && binnen ||

en: suggest parentheses around arithmetic in operand of |
nl: gebruik liefst haakjes rond een rekensom in een operand van |

en: suggest parentheses around comparison in operand of |
nl: gebruik liefst haakjes rond een vergelijking in een operand van |

en: suggest parentheses around arithmetic in operand of ^
nl: gebruik liefst haakjes rond een rekensom in een operand van ^

en: suggest parentheses around comparison in operand of ^
nl: gebruik liefst haakjes rond een vergelijking in een operand van ^

en: suggest parentheses around + or - in operand of &
nl: gebruik liefst haakjes rond + of - in een operand van &

en: suggest parentheses around comparison in operand of &
nl: gebruik liefst haakjes rond een vergelijking in een operand van &

en: comparisons like X<=Y<=Z do not have their mathematical meaning
nl: vergelijkingen als 'X <= Y <= Z' hebben niet hun wiskundige betekenis

en: division by zero
nl: deling door nul

note: Except for passing an argument to an unprototyped function, this is a constraint violation.  When passing an argument to an unprototyped function, it is compile-time undefined; making it a constraint in that case was rejected in DR#252.
en: void value not ignored as it ought to be
nl: void-waarde niet genegeerd zoals het hoort

en: conversion to non-scalar type requested
nl: conversie naar niet-scalair type gevraagd

en: GCC supports only %u nested scopes
nl: GCC ondersteunt maar %u geneste bereiken (scopes)

en: a parameter list with an ellipsis can%'t match an empty parameter name list declaration
nl: een parameterlijst met een beletselteken kan niet overeenkomen met een declaratie met lege parameterlijst

en: an argument type that has a default promotion can%'t match an empty parameter name list declaration
nl: een argumenttype dat een standaardpromotie heeft kan niet overeenkomen met een declaratie met lege parameterlijst

en: %Jshadowed declaration is here
nl: %Jde verborgen declaratie is hier

en: nested extern declaration of %qD
nl: geneste declaratie van %qD als extern

en: implicit declaration of function %qE
nl: impliciete declaratie van functie %qE

en: incompatible implicit declaration of built-in function %qD
nl: onverenigbare impliciete declaratie van ingebouwde functie %qD

en: incompatible implicit declaration of function %qD
nl: onverenigbare impliciete declaratie van functie %qD

en: %Hduplicate label %qD
nl: %Hherhaald label %qD

en: unnamed struct/union that defines no instances
nl: naamloze struct/union die geen instanties definieert

en: useless type name in empty declaration
nl: nutteloze typenaam in lege declaratie

en: %<inline%> in empty declaration
nl: %<inline%> bij lege declaratie

en: %<auto%> in file-scope empty declaration
nl: %<auto%> in lege declaratie op bestandsniveau

en: %<register%> in file-scope empty declaration
nl: %<register%> in lege declaratie op bestandsniveau

en: useless storage class specifier in empty declaration
nl: nutteloze storage class specifier in lege declaratie

en: useless %<__thread%> in empty declaration
nl: nutteloze %<__thread%> in lege declaratie

en: useless type qualifier in empty declaration
nl: nutteloze type-kwalificatie in lege declaratie

en: empty declaration
nl: lege declaratie

en: ISO C90 does not support %<static%> or type qualifiers in parameter array declarators
nl: ISO C90 ondersteunt geen %<static%> of type-qualificaties in declaratoren van parameter arrays

en: ISO C90 does not support %<[*]%> array declarators
nl: ISO C90 ondersteunt geen %<[*]%> declaratoren van arrays

en: typedef %qD is initialized (use __typeof__ instead)
nl: typedef %qD krijgt beginwaarde (gebruik beter __typeof__)

en: function %qD is initialized like a variable
nl: functie %qD krijgt beginwaarde alsof het een variabele is

note: DECL_INITIAL in a PARM_DECL is really DECL_ARG_TYPE.
en: parameter %qD is initialized
nl: parameter %qD krijgt beginwaarde

en: variable %qD has initializer but incomplete type
nl: variabele %qD heeft beginwaarde, maar een onvolledig type

en: cannot put object with volatile field into register
nl: een object met een volatile veld kan niet in een register geplaatst worden

en: ISO C forbids forward parameter declarations
nl: ISO C verbiedt voorwaartse declaraties van parameters

en: bit-field %qs width not an integer constant
nl: breedte van bitveld %qs is geen integerconstante

en: negative width in bit-field %qs
nl: bitveld %qs heeft een negatieve breedte

en: zero width for bit-field %qs
nl: bitveld %qs heeft breedte 0

en: bit-field %qs has invalid type
nl: bitveld %qs heeft een ongeldig type

en: type of bit-field %qs is a GCC extension
nl: het type van bitveld %qs is een uitbreiding van GCC

en: width of %qs exceeds its type
nl: breedte van %qs overschrijdt zijn type

en: %qs is narrower than values of its type
nl: %qs is smaller dan waarden van zijn type

en: ISO C90 forbids array %qs whose size can%'t be evaluated
nl: ISO C90 verbiedt array %qs, wiens grootte niet geëvalueerd kan worden

en: type defaults to %<int%> in declaration of %qs
nl: type krijgt standaardwaarde %<int%> in de declaratie van %qs

en: duplicate %<const%>
nl: herhaalde %<const%>

en: duplicate %<restrict%>
nl: herhaalde %<restrict%>

en: duplicate %<volatile%>
nl: herhaalde %<volatile%>

en: function definition declared %<auto%>
nl: functie-definitie als %<auto%> gedeclareerd

en: function definition declared %<register%>
nl: functie-definitie als %<register%> gedeclareerd

en: function definition declared %<typedef%>
nl: functie-definitie als %<typdef%> gedeclareerd

en: function definition declared %<__thread%>
nl: functie-definitie als %<__thread%> gedeclareerd

en: storage class specified for structure field %qs
nl: opslagklasse opgegeven voor structure-veld %qs

en: storage class specified for parameter %qs
nl: opslagklasse opgegeven voor parameter %qs

en: storage class specified for typename
nl: opslagklasse opgegeven voor typenaam

en: %qs initialized and declared %<extern%>
nl: %qs krijgt beginwaarde en is als %<extern%> gedeclareerd

en: %qs has both %<extern%> and initializer
nl: %qs heeft zowel %<extern%> als een beginwaarde

en: file-scope declaration of %qs specifies %<auto%>
nl: declaratie van %qs op bestandsniveau specifieert %<auto%>

en: file-scope declaration of %qs specifies %<register%>
nl: declaratie van %qs op bestandsniveau specifieert %<auto%>

en: nested function %qs declared %<extern%>
nl: geneste functie %qs is als %<extern%> gedeclareerd

en: declaration of %qs as array of voids
nl: %qs wordt gedeclareerd als een array van voids

en: declaration of %qs as array of functions
nl: %qs wordt gedeclareerd als een array van functies

en: invalid use of structure with flexible array member
nl: ongeldig gebruik van strcture met flexibel array-lid

en: size of array %qs has non-integer type
nl: grootte van array %qs is van een niet-integer type

en: ISO C forbids zero-size array %qs
nl: ISO C verbiedt array %qs met grootte 0

en: size of array %qs is negative
nl: grootte van array %qs is negatief

en: size of array %qs is too large
nl: omvang van array %qs is te groot

en: ISO C90 does not support flexible array members
nl: ISO C90 ondersteunt geen flexibele array-leden

en: array type has incomplete element type
nl: arraytype heeft onvolledig elementtype

en: %qs declared as function returning a function
nl: %qs gedeclareerd als een functie die een functie teruggeeft

en: %qs declared as function returning an array
nl: %qs gedeclareerd als een functie die een array teruggeeft

en: type qualifiers ignored on function return type
nl: typekwalificaties op teruggeeftypes van functies worden genegeerd

en: ISO C forbids qualified function types
nl: ISO C verbiedt gekwalificeerde functie-types

en: variable or field %qs declared void
nl: variabele of veld %qs als void gedeclareerd

en: attributes in parameter array declarator ignored
nl: attributen genegeerd in declarator van parameter-array

en: field %qs declared as a function
nl: veld %qs als een functie gedeclareerd

en: field %qs has incomplete type
nl: veld %qs heeft een onvolledig type

en: invalid storage class for function %qs
nl: ongeldige opslagklasse voor functie %qs

en: %<noreturn%> function returns non-void value
nl: %<noreturn%> functie geeft niet-void waarde terug

en: cannot inline function %<main%>
nl: kan functie %<main%> niet %<inline%> maken

en: variable previously declared %<static%> redeclared %<extern%>
nl: eerder als %<static%> gedeclareerde variabele als %<extern%> geherdeclareerd

en: function declaration isn%'t a prototype
nl: functie-declaratie is geen prototype

en: parameter names (without types) in function declaration
nl: parameternamen (zonder types) in functiedeclaratie

en: %Jparameter %u has incomplete type
nl: %Jparameter %u heeft een onvolledig type

en: %Jparameter %u has void type
nl: %Jparameter %u heeft %<void%> als type

en: %<void%> as only parameter may not be qualified
nl: %<void%> als enige parameter mag niet gekwalificeerd worden

en: %<void%> must be the only parameter
nl: %<void%> moet de enige parameter zijn

note: The %s will be one of 'struct', 'union', or 'enum'.
en: %<%s %E%> declared inside parameter list
nl: %<%s %E%> gedeclareerd binnen parameterlijst

note: The %s will be one of 'struct', 'union', or 'enum'.
en: anonymous %s declared inside parameter list
nl: anonieme %s gedeclareerd binnen parameterlijst

en: its scope is only this definition or declaration, which is probably not what you want
nl: het bereik ervan is enkel deze definitie of declaratie, hetgeen waarschijnlijk niet de bedoeling is

en: declaration does not declare anything
nl: declaratie declareert niets

en: ISO C doesn%'t support unnamed structs/unions
nl: ISO C ondersteunt geen naamloze structs/unions

en: union has no named members
nl: union heeft geen benoemde leden

en: union has no members
nl: union heeft geen leden

en: struct has no named members
nl: struct heeft geen benoemde leden

en: struct has no members
nl: struct heeft geen leden

en: %Jflexible array member in union
nl: %Jflexibel array-lid in union

en: %Jflexible array member not at end of struct
nl: %Jflexibel array-lid niet aan het eind van de struct

en: %Jflexible array member in otherwise empty struct
nl: %Jflexibel array-lid in overigens lege struct

en: %Jinvalid use of structure with flexible array member
nl: %Jongeldig gebruik van structure met flexibel array-lid

en: union cannot be made transparent
nl: union kan niet transparant gemaakt worden

en: enumeration values exceed range of largest integer
nl: enumeratiewaarden overschrijden het bereik van de grootste integer

en: specified mode too small for enumeral values
nl: opgegeven modus is te klein voor enumeratiewaarden

en: enumerator value for %qE is not an integer constant
nl: enumeratiewaarde voor %qE is geen integerconstante

en: overflow in enumeration values
nl: overflow in enumeratiewaarden

en: ISO C restricts enumerator values to range of %<int%>
nl: ISO C beperkt enumeratiewaarden tot het bereik van het %<int%> type

en: return type is an incomplete type
nl: teruggeeftype is onvolledig

en: return type defaults to %<int%>
nl: teruggeeftype krijgt standaardwaarde %<int%>

en: %Jold-style parameter declarations in prototyped function definition
nl: %Jparameterdeclaraties in oude stijl gebruikt in de definitie van een functie die een prototype heeft

en: %Jtraditional C rejects ISO C style function definitions
nl: %Jtraditionele C verwerpt functiedefinities in de stijl van ISO C

en: %Jparameter name omitted
nl: %Jparameternaam weggelaten

en: %Jold-style function definition
nl: %Jfunctiedefinitie in oude stijl

en: %Jparameter name missing from parameter list
nl: %Jparameternaam ontbreekt in parameterlijst

en: number of arguments doesn%'t match prototype
nl: aantal argumenten kom niet overeen met prototype

en: %Hprototype declaration
nl: %Hdeclaratie van prototype

en: promoted argument %qD doesn%'t match prototype
nl: gepromoveerd argument %qD komt niet overeen met prototype

en: two or more data types in declaration specifiers
nl: twee of meer data types opgegeven bij declaratie

en: %<long long long%> is too long for GCC
nl: %<long long long%> is te lang voor GCC

en: both %<long long%> and %<double%> in declaration specifiers
nl: zowel %<long long%> als %<double%> opgegeven bij declaratie

en: ISO C90 does not support %<long long%>
nl: ISO C90 ondersteunt %<long long%> niet

en: both %<long%> and %<short%> in declaration specifiers
nl: zowel %<long%> als %<short%> opgegeven bij declaratie

en: both %<long%> and %<void%> in declaration specifiers
nl: zowel %<long%> als %<void%> opgegeven bij declaratie

en: both %<long%> and %<_Bool%> in declaration specifiers
nl: zowel %<long%> als %<_Bool%> opgegeven bij declaratie

en: both %<long%> and %<char%> in declaration specifiers
nl: zowel %<long%> als %<char%> opgegeven bij declaratie

en: both %<long%> and %<float%> in declaration specifiers
nl: zowel %<long%> als %<float%> opgegeven bij declaratie

en: both %<short%> and %<void%> in declaration specifiers
nl: zowel %<short%> als %<void%> opgegeven bij declaratie

en: both %<short%> and %<_Bool%> in declaration specifiers
nl: zowel %<short%> als %<_Bool%> opgegeven bij declaratie

en: both %<short%> and %<char%> in declaration specifiers
nl: zowel %<short%> als %<char%> opgegeven bij declaratie

en: both %<short%> and %<float%> in declaration specifiers
nl: zowel %<short%> als %<float%> opgegeven bij declaratie

en: both %<short%> and %<double%> in declaration specifiers
nl: zowel %<short%> als %<double%> opgegeven bij declaratie

en: both %<signed%> and %<unsigned%> in declaration specifiers
nl: zowel %<signed%> als %<unsigned%> opgegeven bij declaratie

en: both %<signed%> and %<void%> in declaration specifiers
nl: zowel %<signed%> als %<void%> opgegeven bij declaratie

en: both %<signed%> and %<_Bool%> in declaration specifiers
nl: zowel %<signed%> als %<_Bool%> opgegeven bij declaratie

en: both %<signed%> and %<float%> in declaration specifiers
nl: zowel %<signed%> als %<float%> opgegeven bij declaratie

en: both %<signed%> and %<double%> in declaration specifiers
nl: zowel %<signed%> als %<double%> opgegeven bij declaratie

en: both %<unsigned%> and %<void%> in declaration specifiers
nl: zowel %<unsigned%> als %<void%> opgegeven bij declaratie

en: both %<unsigned%> and %<_Bool%> in declaration specifiers
nl: zowel %<unsigned%> als %<_Bool%> opgegeven bij declaratie

en: both %<unsigned%> and %<float%> in declaration specifiers
nl: zowel %<unsigned%> als %<float%> opgegeven bij declaratie

en: both %<unsigned%> and %<double%> in declaration specifiers
nl: zowel %<unsigned%> als %<double%> opgegeven bij declaratie

en: ISO C90 does not support complex types
nl: ISO C90 ondersteunt geen complexe types

en: both %<complex%> and %<void%> in declaration specifiers
nl: zowel %<complex%> als %<void%> opgegeven bij declaratie

en: both %<complex%> and %<_Bool%> in declaration specifiers
nl: zowel %<complex%> als %<_Bool%> opgegeven bij declaratie

en: %<__thread%> used with %<auto%>
nl: %<__thread%> samen met %<auto%> gebruikt

en: %<__thread%> used with %<register%>
nl: %<__thread%> samen met %<register%> gebruikt

en: %<__thread%> used with %<typedef%>
nl: %<__thread%> samen met %<typedef%> gebruikt

en: %<__thread%> before %<extern%>
nl: %<__thread%> vóór %<extern%> gebruikt

en: %<__thread%> before %<static%>
nl: %<__thread%> vóór %<static%> gebruikt

en: function does not return string type
nl: functie geeft geen string-type terug

en: unrecognized format specifier
nl: onbekende formaatspecificatie

en: missing $ operand number in format
nl: $-operandnummer ontbreekt in formaat

en: %s does not support %%n$ operand number formats
nl: %s ondersteunt geen %%n$ operandnummer formaten

en: operand number out of range in format
nl: operandnummer buiten bereik in formaat

en: format argument %d used more than once in %s format
nl: formaat-argument %d meer dan eens gebruikt in %s formaat

en: format argument %d unused before used argument %d in $-style format
nl: formaat-argument %d ongebruikt voor gebruikt argument %d in $-stijl formaat

en: format not a string literal, format string not checked
nl: formaat is geen stringconstante, de formaatstring werd dus niet nagekeken

en: format not a string literal and no format arguments
nl: formaat is geen stringconstante en er zijn geen formaat-argumenten

en: format not a string literal, argument types not checked
nl: formaat is geen stringconstante, de argumenttypes werden dus niet nagekeken

en: too many arguments for format
nl: te veel argumenten voor formaat

en: unused arguments in $-style format
nl: ongebruikte argumenten in $-stijl formaat

en: zero-length %s format string
nl: %s formaatstring van lengte 0

en: format is a wide character string
nl: formaat is een wide-character string

en: unterminated format string
nl: formaatstring niet beëindigd

en: repeated %s in format
nl: herhaalde %s in formaat

en: missing fill character at end of strfmon format
nl: opvulkarakter ontbreekt aan het einde van dit strfmon-formaat

en: too few arguments for format
nl: te weinig argumenten voor formaat

en: zero width in %s format
nl: breedte van nul in %s formaat

en: empty left precision in %s format
nl: lege linkse precisie gebruikt in %s formaat

en: empty precision in %s format
nl: lege precisie in %s formaat

en: conversion lacks type at end of format
nl: conversie mist type aan het einde van het formaat

en: unknown conversion type character 0x%x in format
nl: onbekend typeconversie-karakter 0x%x in formaat

en: %s does not support %s
nl: %s ondersteunt %s niet

en: %s ignored with %s in %s format
nl: %s wordt genegeerd bij %s in %s formaat

en: use of %s and %s together in %s format
nl: zowel %s als %s gebruikt in %s formaat

en: operand number specified with suppressed assignment
nl: operandnummer opgegeven met onderdukte uitlijning

en: operand number specified for format taking no argument
nl: operandnummer opgegeven voor formaat dat geen argument heeft

en: %s should have type %<%s%s%>, but argument %d has type %qT
nl: %s zou van type %<%s%s%> moeten zijn, maar argument %d heeft %qT als type

en: strftime formats cannot format arguments
nl: strftime formaten kunnen geen argumenten formatteren

en: traditional C rejects string constant concatenation
nl: traditionele C verwerpt het aaneenplakken van stringconstantes

en: -I- specified twice
nl: -I- twee keer opgegeven

en: -Wformat-y2k ignored without -Wformat
nl: -Wformat-y2k genegeerd zonder -Wformat

en: -Wformat-extra-args ignored without -Wformat
nl: -Wformat-extra-args genegeerd zonder -Wformat

en: -Wformat-nonliteral ignored without -Wformat
nl: -Wformat-nonliteral genegeerd zonder -Wformat

en: -Wformat-security ignored without -Wformat
nl: -Wformat-security genegeerd zonder -Wformat

en: invalid use of void expression
nl: ongeldig gebruik van een void-expressie

en: invalid use of flexible array member
nl: ongeldig gebruik van flexibel array-lid

en: invalid use of array with unspecified bounds
nl: ongeldig gebruik van een array zonder opgegeven grenzen

en: types are not quite compatible
nl: types zijn niet helemaal compatibel

en: arithmetic on pointer to an incomplete type
nl: rekensom met pointer naar onvolledig type

en: dereferencing pointer to incomplete type
nl: dereferentie van pointer naar onvolledig type

en: subscripted value is neither array nor pointer
nl: waarde met subscript is noch een array, noch een pointer

en: array subscript is not an integer
nl: array subscript is geen integer

en: type of formal parameter %d is incomplete
nl: het type van formele parameter %d is onvolledig

en: pointer to a function used in subtraction
nl: pointer naar functie gebruikt in aftrekking

en: wrong type argument to unary plus
nl: argument van verkeerd type voor unaire plus

en: wrong type argument to unary minus
nl: argument van verkeerd type voor unaire min

en: wrong type argument to bit-complement
nl: argument van verkeerd type voor bit-complement

en: wrong type argument to abs
nl: argument van verkeerd type voor abs

en: wrong type argument to conjugation
nl: argument van verkeerd type voor vervoeging

en: wrong type argument to unary exclamation mark
nl: argument van verkeerd type voor unair uitroepingsteken

en: wrong type argument to increment
nl: argument van verkeerd type voor incrementeren

en: wrong type argument to decrement
nl: argument van verkeerd type voor decrementeren

en: increment of pointer to unknown structure
nl: incrementeren van pointer naar onbekend structure

en: decrement of pointer to unknown structure
nl: decrementeren van pointer naar onbekend structure

en: pointer type mismatch in conditional expression
nl: pointertypes in voorwaardelijke expressie komen niet overeen

en: pointer/integer type mismatch in conditional expression
nl: types in voorwaardelijke expressie komen niet overeen (pointer/integer)

en: type mismatch in conditional expression
nl: types in voorwaardelijke expressie komen niet overeen

en: left-hand operand of comma expression has no effect
nl: linker operand van comma-expressie heeft geen effect

en: cast specifies array type
nl: cast geeft array-type op

en: cast specifies function type
nl: cast geeft functie-type op

en: cast to union type from type not present in union
nl: cast naar union-type van een type dat geen deel uitmaakt van de union

note: There are qualifiers present in IN_OTYPE that are not present in IN_TYPE.
en: cast discards qualifiers from pointer target type
nl: cast laat qualifiers van doeltype van pointer vallen

en: cast increases required alignment of target type
nl: cast verhoogt het benodigde alignment van het doeltype

en: cast from pointer to integer of different size
nl: cast van pointer naar integer met andere grootte

en: cast to pointer from integer of different size
nl: cast naar pointer van integer met andere grootte

en: function returns address of local variable
nl: functie geeft adres van lokale variabele terug

en: switch quantity not an integer
nl: switch-waarde is geen integer

en: case label not within a switch statement
nl: case-label niet in een switch-statement

en: break statement not within loop or switch
nl: break-statement niet in een lus of switch

en: continue statement not within a loop
nl: continue-statement niet in een lus

en: expression statement has incomplete type
nl: expressie-statement heeft onvolledig type

en: right shift count is negative
nl: teller van rechtse shift is negatief

en: right shift count >= width of type
nl: teller van rechtse shift is >= breedte van het type

en: left shift count is negative
nl: teller van links shift is negatief

en: left shift count >= width of type
nl: teller van links shift is >= breedte van het type

en: comparison of distinct pointer types lacks a cast
nl: een cast ontbreekt bij vergelijking van ongelijke pointer-types

en: comparison between pointer and integer
nl: vergelijking tussen pointer en integer

en: comparison of complete and incomplete pointers
nl: vergelijking van volledige en onvolledige pointers

en: ordered comparison of pointer with integer zero
nl: geordende vergelijking van een pointer met integer nul

en: comparison between signed and unsigned
nl: vergelijking tussen signed en unsigned

en: comparison of promoted ~unsigned with constant
nl: vergelijking van gepromoveerde ~unsigned met constante

en: comparison of promoted ~unsigned with unsigned
nl: vergelijking van gepromoveerde ~unsigned met unsigned

en: function call has aggregate value
nl: functie-oproep heeft geaggregeerde waarde

en: %s returned %d exit status
nl: %s gaf exit-status %d terug

en: %s: %s compiler not installed on this system
nl: %s: %s compiler niet geïnstalleerd op dit systeem

en: language %s not recognized
nl: taal %s niet herkend

en: argument to "%s" should be a non-negative integer
nl: argument voor "%s" moet een niet-negatieve integer zijn

en: -Wuninitialized is not supported without -O
nl: -Wuninitialized wordt niet ondersteund zonder -O

en: global register variable follows a function definition
nl: globale registervariabele volgt op een functiedefinitie

en: __builtin_saveregs not supported by this target
nl: __builtin_saveregs wordt niet ondersteund door dit doelsysteem

en: ld returned %d exit status
nl: ld gaf exit-status %d terug

en: instruction scheduling not supported on this target machine
nl: instructie-scheduling wordt niet ondersteund op deze doelmachine

en: this target machine does not have delayed branches
nl: deze doelmachine heeft geen delayed branches

en: -f%sleading-underscore not supported on this target machine
nl: -f%sleading-underscore wordt niet ondersteund op deze doelmachine

en: called from here
nl: van hieruit opgeroepen

en: %qs attribute ignored
nl: het %qs attribuut wordt genegeerd

en: arrays of functions are not meaningful
nl: arrays van functies zijn niet betekenisvol

en: function return type cannot be function
nl: de terugkeerwaarde van een functie kan geen funtie zijn

en: global register variable has initial value
nl: globale registervariabele heeft beginwaarde

en: initializer for floating value is not a floating constant
nl: initializer voor floating-point waarde is geen floating-point constante

en: only weak aliases are supported in this configuration
nl: enkel zwakke aliasen worden in deze configuratie ondersteund

en: fp software completion requires -mtrap-precision=i
nl: fp vervollediging in software heeft -mtrap-precision=i nodig

en: rounding mode not supported for VAX floats
nl: afrondingsmodus niet ondersteund voor VAX-floats

en: trap mode not supported for VAX floats
nl: trapmodus niet ondersteund voor VAX-floats

en: L%d cache latency unknown for %s
nl: L%d cache-latency niet gekend voor %s

en: bad value (%s) for %s switch
nl: slechte waarde (%s) foor optie %s

en: target CPU does not support interworking
nl: doel-CPU ondersteunt geen interworking

en: -mapcs-stack-check incompatible with -mno-apcs-frame
nl: -mapcs-stack-check is niet compatibel met -mno-apcs-frame

en: -fpic and -mapcs-reent are incompatible
nl: -fpic en -mapcs-reent zijn niet compatibel

en: APCS reentrant code not supported.  Ignored
nl: APCS reentrant code wordt niet ondersteund.  Genegeerd

en: bad value (%s) for -march= switch
nl: slechte waarde (%s) voor de -march= optie

en: bad value (%s) for -mcmodel= switch
nl: slechte waarde (%s) voor optie -mcmodel=

en: -mregparm=%d is not between 0 and %d
nl: -mregparm=%d ligt niet tussen 0 en %d

en: -malign-loops=%d is not between 0 and %d
nl: -malign-loops=%d ligt niet tussen 0 en %d

en: -mbranch-cost=%d is not between 0 and 5
nl: -mbranch-cost=%d ligt niet tussen 0 en 5

en: __builtin_saveregs not supported by this subtarget
nl: __builtin_saveregs wordt niet ondersteund door dit sub-doelsysteem

en: statement with no effect
nl: statement zonder effect

en: duplicate %qs
nl: herhaalde %qs

en: comma at end of enumerator list
nl: komma aan het einde van enumerator-lijst

en: subscript missing in array reference
nl: subscript ontbreekt in array-referentie

en: too many arguments to function
nl: te veel argumenten voor functie

en: too few arguments to function
nl: te weinig argumenten voor functie

en: int-array initialized from non-wide string
nl: int-array heeft niet-wide string als beginwaarde

en: failed to find class '%s'
nl: kan klasse '%s' niet vinden

en: invalid PC in line number table
nl: ongeldige PC in tabel met regelnummers

en: bad string constant
nl: slechte stringconstante

en: junk at end of signature string
nl: Brol aan einde van signature-string.

en: %HDuplicate name %q.*s.
nl: %HDubbele naam %q.*s.

en: Global register variable %qD used in nested function.
nl: Globale registervariabele %qD gebruikt in geneste functie.

en: Register variable %qD used in nested function.
nl: Registervariabele %qD gebruikt in geneste functie.

en: Address of global register variable %qD requested.
nl: Adres van globale registervariabele %qD gevraagd.

en: Address of register variable %qD requested.
nl: Adres van registervariabele %qD gevraagd.

en: %qD attribute ignored
nl: het %qD attribuut wordt genegeerd
